Pončo snúbi eleganciu a voľnosť. Do chladnejších jarných dní je ako stvorené!

Tiež sa nemôžete dočkať, až naplno prepukne jar a vy vyrazíte von len tak naľahko? Niekoľko teplých slnečných dní sme už prežili, ale nemali by sme sa nechávať uniesť a prispôsobiť garderóbu aktuálnu situáciu. Otázkou je, aké zvoliť oblečenie do počasia, ktoré už nie je na kabát či zimnú bundu, ale ani príliš teplé. Nudí vás klasický svetrík a túžite po niečom nápaditejšom? Niečo by sme pre vás mali – vo vašom šatníku by rozhodne nemalo chýbať pončo! Pončo je akýsi „kríženec“ svetra a pleteného plédu a dostať ho v mnohých najrôznejších variáciách. Upozorňujeme, že sa nehodí úplne pre každého, pretože mu ten „správny“ tvar prepožičia až jeho nositeľka (prípadne nositeľ – pončá sú k dispozícii aj v pánskych variantoch). Pokiaľ vás však okolie vníma ako elegantnú dámu, choďte do neho!

Pre aký typ postavy sa pončo hodí?

Podľa módnych kritikov by mali dámske pončo nosiť skôr štíhlejšie ženy, ale pár kíl navyše by vás od nákupu rozhodne nemalo odradiť. V ponči môže vyzerať veľmi elegantne aj žena, ktorá je ľahko pri tele. Veď je to práve „beztvaré“ pončo, ktoré vám hocičo zakryje. S čím pončo nosiť? Obrovská výhoda pleteného ponča tkvie v jeho variabilite. Môžete si k nemu vziať sukňu, džínsy alebo klasické čierne nohavice. Pokiaľ bude s ostatným oblečením ladiť, nemusíte sa báť, že vás kamarátky ohovoria za nevhodnú kombináciu.

A ide sa nakupovať!

Páči sa vám tento kúsok? Nám tiež! Medová farba je na ako ako stvorená a môžete ju kombinovať so svetlými aj tmavými nohavicami. Tento pletený model je vyrobený z kvalitného materiálu s prídavkom mohéru a vlny a je veľmi príjemný na dotyk. Bude vám robiť radosť nielen pri romantických prechádzkach v prírode, ale aj v spoločnosti. Zažijete v ňom pocit úplnej voľnosti a napriek tomu si zachováte punc elegancie – to žiadne iné oblečenie jednoducho nevie…

Publikované: 05. 03. 2022

Kategória: Móda

Autor: Alena Vránová