Ako na krásne vlasy? Domáce kôry, na ktoré nedáte dopustiť!

Väčšina žien (dosť možno aj mužov) pozná onen neutešený pohľad do zrkadla, ktorý vám hovorí, niekedy priam kričí, že nie je niečo v poriadku. Po bližšom hľadaní zistíte, že takto neurvalo sa vaše vlastné vlasy domáhajú trochy starostlivosti. Podľa odborníkov našim vlasom neškodí časté umývanie a používanie vlasovej kozmetiky, za predpokladu, že je kvalitné. Oveľa väčšie zlo predstavuje fén a žehlička. Ako chémiu obsiahnutú v kozmetike, vlasy oveľa horšie znášajú narušovanie svojej štruktúry horúcim vzduchom.

Ako na suché vlasy?

Pokiaľ máte vlasy suché, pomoc je celkom jednoduchá. Stačí, keď si do zhruba 100ml vášho bežného šampónu prilejete cca 15ml avokádového oleja a miešaním vytvoríte krémovú substanciu. Tesne pred použitím potom primiešate jeden vaječný žĺtok. Umyjete si s tým hlavu a dielo je hotové. Ďalším jednoduchým spôsobom, ako revitalizovať suché vlasy, je nálev z koreňa mydlice lekárskej. Stačí preliať dve lyžice sušeného koreňa litrom vriacej vody a nechať 20 minút lúhovať. Nálev scedíte a umyté vlasy ním prelejete.

Ako na jemné vlasy?

Tí z vás, ktorí sa trápia s jemnými vlasmi, a zároveň im doma rastie v kvetináči aloe vera, majú o riešenie problému postarané. Stačí kozmetickou špachtľou vyškriabať dužinu vo vnútri listu a rovnomerne naniesť na vlasy. Po 15 minútach zmyť vlažnou vodou a nechať prirodzene uschnúť.

Ako na rozstrapkané končeky vlasov?

Na štiepenie končekov vám pomôže maska ​​z jedného mäkkého avokáda, lyžice olivového oleja a lyžice včelieho medu. Uvedené suroviny spolu rozmixujete, nanesiete po celej dĺžke vlasov a po hodine zmyjete vlažnou vodou. Účinnosť masky môžete podporiť fénovaním cez kapucňu alebo turbanom z uteráka, aby bola v teple. Odporúča sa aplikovať dvakrát týždenne.

Ako na mastné vlasy?

Ak neustále bojujete s mastnými vlasmi, môžete si skúsiť vyrobiť vlastný šampón. Budete potrebovať iba po dvoch kusoch pomarančov, grepov, citrónov a 10 dkg prírodného mydla. Kôru zo všetkých citrusov nakrájate do dvoch litrov vody a necháte prejsť varom 5 minút. Po troch hodinách lúhovania nálev scedíte a pridáte strúhané mydlo. Potom začnete všetko zahrievať, až do úplného rozpustenia mydla. Na koniec primiešate 3 lyžice šťavy z pomaranča, grepu aj citrónu a znova dobre premiešate. Po vychladnutí je šampón pripravený na použitie. Nálev vydrží max. 2 dni.

Publikované: 05. 03. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Alena Vránová