Tipy, ako štýlovo aj prakticky využiť záhradný domček

Plánujete si zaobstarať záhradný domček? Možno vás prekvapí, koľkými užitočnými spôsobmi ho možno využiť. Záhradný domček totiž nemusí slúžiť ako obyčajná úschovňa pracovného a záhradného náradia. Môžete si z neho vytvoriť úhľadnú pracovňu, alebo útulnú zašíváreň, kde budete relaxovať po náročnom pracovnom dni. Možností je celý rad a niektoré z nich vám v dnešnom článku prezradíme, ale nielen to. Zároveň pre vás máme zopár rád a tipov, ako správne položiť základy záhradného domčeka.

Ubytovanie pre návštevu

Stalo sa vám niekedy, že k prišla nečakaná návšteva na pohár vína, ale trochu sa to zvrtlo? Ak si hostia nezabezpečia odvoz domov, musíte prísť s riešením, kam ich uložiť na spánok. Ak práve nemáte posteľ na viac, môže sa taký záhradný domček s potrebným vybavením naozaj hodiť.

Vonkajší bar

Nebaví vás neustále odchádzať z terasy na občerstvenie do kuchyne? Možno sa vám bude hodiť menší záhradný bar, kde pred oslavou všetky nápoje a ďalšie občerstvenie uschováte. Pokiaľ bar navyše vybavíte chladničkou, alebo aspoň chladiacim boxom, bude osvieženie v horúcich letných teplotách o to intenzívnejšie.

Detský domček na hranie

Máte doma hravé deti a chceli by ste im dopriať miesto na hranie? Taký detský domček na hranie je ideálny spôsob, ako svoje ratolesti zabaviť aj na celé leto. Domček navyše je možné umiestniť napríklad na strom.

Pracovňa

Pracujete z domu a nemáte dostatočný pokoj na pracovné povinnosti? V tom prípade by sa hodilo miesto, kde svoje úlohy môžete vypracovať v úplnej tichosti. Záhradný domček vám tak poslúži ako skvelá domáca kancelária.

Ako ukotviť záhradný domček?

Základy záhradného domčeka môžete položiť už do pár minút. Stačí vám na to zemné skrutky a oceľová tyč, ktorá poslúži ako páka. Tyč zastrčíte do vrutu a otáčate v smere hodinových ručičiek kým vrut nie je kompletne v zemi. Jednoduchšie to už byť nemôže.

Publikované: 22. 05. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Vránová