Ako nosiť a kombinovať šperky?

Hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, aj pri výbere šperkov by sme sa mali riadiť určitými pravidlami. Nemusí ísť nutne o slávnostné či spoločenské akcie. Pomocou šperkov môžeme doladiť aj pracovný outfit. Chce to iba trochu tréningu.

Nemali by sme pozerať iba na to, ktoré šperky sa nám páčia. Zaľúbenie môžeme nájsť v množstve rôznych štýlov a materiálov. Ide o to zladiť všetko príjemne dohromady. Malo by byť samozrejmosťou, že na sebe nebudeme mať všetko naraz.

Menej je viac

Ako aj v iných oblastiach, aj tu platí, že menej je viac. Stačí na sebe mať dva, maximálne tri kúsky. Pritom iba jeden by mal byť dominantný. Pokiaľ zvolíte prevládajúce náušnice, mali by ste vynechať alebo aspoň minimalizovať ozdobu krku, a naopak. Tiež záleží, aké budete mať šaty. Ak siahnete po výrazných farbách a vzoroch či asymetrickom strihu, nemali by šperky od šiat pútať pozornosť.

Zladené tóny

Pokiaľ sa pustíte do miešania materiálov, vyhnite sa kombinovaniu kovov, korálok či kamienkov rôznych farieb. Všetko by malo byť zladené do podobného tónu, aký majú šaty alebo iné doplnky. Určite sa nehodí spoločne nosiť šperky zlaté a strieborné. Tiež by sa to nemalo preháňať s prílišným leskom.

Dĺžka podľa výstrihu

V prípade, že zvolíte šaty bez výstrihu, sú ideálne korále dlhšie ako 70 cm. K hlbokému výstrihu sa naopak hodia ozdoby do dĺžky 50 cm. K takémuto dekoltu ak šatám bez ramienok sa tiež hodia nákrčníky či tzv. „obojky“

Náušnice podľa účesu a tváre

Čo sa týka náušníc, mali by ste ich zvoliť podľa účesu. Ku krátkemu zostrihu alebo k drdolu sa hodia náušnice výraznejšie. Ak ale chcete okúzliť rozpustenými dlhšími vlasmi, náušnice by od nich nemali odvádzať pozornosť. Tiež záleží na tvare tváre. Pokiaľ máte tvár guľatú, nehodia sa do uší veľké kruhy. Ženy s hranatou tvárou by sa mali zamerať na oválne a dlhšie ozdoby uší.

Šaty a šperky ako doplnok

Vždy by ste si mali najskôr vybrať šaty, potom až doplnky. Nezabudnite, že šaty aj šperky majú len podčiarknuť vašu osobnosť. Nie ju zatieniť. Krásna by ste mali byť vy, nie vaša róba a náramok.

Publikované: 05. 03. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Alena Vránová