Pokožka tela jemná ako hodváb počas celého roka

Hlava ve vaně

Dosiahnutie jemnej a hladkej pokožky je otázkou dôslednej údržby. Nemusí to byť ťažká skúsenosť Správnymi metódami a produktmi starostlivosti o pleť môžete ľahko dosiahnuť pružnú pleť. V tomto článku nájdete štyri základné kozmetické postupy a tipy, ktoré vám pomôžu udržať si jemnú pokožku tela po celý rok.

Základná starostlivosť o pleť pre hodvábne hladkú pleť

Vaše telo je ako chrám, preto sa oň starajte ako o chrám Tu sú štyri základné postupy, vďaka ktorým bude vaša pleť jemná a hladká Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, skombinujte tieto tipy na starostlivosť o pleť a vykonávajte ich pravidelne, aby ste dosiahli trvalý účinok počas celého roka.

Odstraňovanie chĺpkov na tele

Mať hodvábne hladkú pokožku tela nie je možné bez toho, aby ste sa zbavili všetkých chĺpkov Holením a voskovaním sa nielen zbavíte nežiaducich chĺpkov, ale odstránite aj odumreté bunky, ktoré sa nahromadili na povrchu pokožky. Ak chcete znížiť začervenanie po epilácii, použite upokojujúci hydratačný krém, ktorý zníži podráždenie a rýchlo obnoví jemnosť pokožky.

Exfoliácia

Keď ste odstránili všetky nežiaduce chĺpky, je čas na hĺbkový peeling Po holení môže byť vaša pokožka trochu drsná a matná, a ak žijete v suchom podnebí, môže to viesť k jej vysušeniu. Exfoliačné peelingy pomáhajú odstraňovať odumreté bunky a okamžite dodávajú pokožke pocit hebkosti.

Čistenie

Keď si čistíte telo, zbavujete sa nečistôt, mastnoty a prebytočného oleja, ktoré blokujú póry Vyčistením pórov sa vaša pleť stane prístupnejšou pre hydratačné a vyživujúce masky. Blahodarné zložky výrobkov preniknú hlboko do pokožky a dodajú vašej pleti krásny lesk.

Tonizácia a hydratácia

Vlhčenie pokožky môže dodať pokožke pocit jemnosti a pružnosti Používajte najlepšie hydratačné a tonizačné prípravky, aby vaša pleť vyzerala mladistvo Na dosiahnutie ďalších efektov môžete použiť aj špecializované masky

Tajomstvo hladkej pokožky je trpezlivosť

Možno budete v pokušení myslieť si, že ženy s pleťou jemnou ako perie a čistou ako sklo majú nejaký tajný rituál alebo metódu, ale v skutočnosti ich pleť žiari vďaka niekoľkým jednoduchým a účinným krokom. Tu je návod, ako môžete dosiahnuť rovnaké výsledky:

Naneste hydratačný krém na telo hneď po tom, ako vyjdete zo sprchy.

Vyhnite sa pravidelnému dotýkaniu sa tváre, pretože to môže spôsobiť tmavé škvrny, drobné jazvy a dokonca aj vážne infekcie.

Pred použitím holiaceho strojčeka je nevyhnutné vždy použiť gél alebo krém na holenie, aby ste predišli podráždeniu pokožky.

Kedykoľvek opustíte svoj domov, nezabudnite použiť opaľovací krém s SPF, aby ste ochránili svoju pokožku pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Pred použitím opaľovacieho krému si dôkladne očistite pokožku.

Inhibítory rastu chĺpkov - univerzálny doplnok k starostlivosti o pleť

Čo je to za vzrušenie okolo inhibítorov rastu vlasov? Prečo sa považujú za nevyhnutné mať ich vo svojej kozmetickej rutine? Pohľad na zložky tohto priemyselného tajomstva môže všetko vysvetliť

Exfoliačný prostriedok

Kyselina citrónová a močovina pôsobia na exfoliáciu vonkajšej vrstvy pokožky a odstraňujú odumreté kožné bunky Pomáhajú tiež otvárať póry pokožky, čo jej umožňuje lepšie absorbovať živiny.

Odkladanie rastu vlasov

Palmatín, rastlinný extrakt používaný na zníženie rastu vlasov, spomaľuje delenie buniek koncových folikulov, čo má za následok redšie a svetlejšie vlasy

Tonizácia

Mandľový olej je pre pleť prospešný vďaka obsahu zinku, vitamínu A a omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu pomôcť vyrovnať tón pleti a zlepšiť jej vzhľad. Okrem toho môže byť účinný pri redukcii jaziev a zmeny farby

Bunková obnova

Vitamín E je dôležitou zložkou prípravku na potlačenie rastu chĺpkov, pretože pomáha chrániť pokožku pred poškodením, hojiť bunky po jazvách, popáleninách a iných škodlivinách z prostredia

Poslúchnite profesionálov

Nedovoľte, aby vás zlá pleť zničila Vďaka správnej starostlivosti o pleť môžete mať krásnu, bezchybnú a jemnú pleť po celý rok.


Publikované: 27. 02. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Alena Vránová

Štítky: Pokožka